PILNY komunikat – relacja

PILNY komunikat – relacja

Sytuacja na Ukrainie cały czas wymaga NASZEJ pomocy i wsparcia!

Wspieramy od początku Uchodźców przy przejściu granicznym Budomierz – Hruszów, gdzie momentami korek sięgał 40 km korek, a przejście przez granicę trwało 2-3 dni. Obecnie sytuacja jest stabilna, jednak w dalszym ciągu potrzebne jest wsparcie.

Prosimy o wsparcie finansowe:

Oficjalna Zbiórka Fundacji Pro NGO – https://zrzutka.pl/9y2ke7

Aktualizowana lista potrzeb:

 • jedzenie:
  • musy dla dzieci,
  • konserwy / ryby
  • ryż,
  • makaron (spaghetti!),
  • koncentraty pomidorowe,
  • i inne produkty spożywcze.

Prosimy o nie przynoszenie ubrań.

ADRES MAGAZYNU: OSP Sułków 61, 32-020 Sułków (parking za budynkiem) dostępny po ustaleniu indywidualnym: 511-614-144, 512-768-431

Aktualizacja 18.05 10.52

Ruszyła akcja “Pomoc dla Ukrainy” w ramach której przekażemy organizacjom pozarządowym wspierającym Uchodźców używane, dobrej jakości laptopy. Organizacje mogą zgłaszać swoje potrzeby poprzez stronę https://pro-ngo.pl/wniosek-w-ramach-akcji-pomoc-dla-ukrainy/

Aktualizacja 3.05 godzina 16.00

Majówka to dla wielu z nas czas zasłużonego odpoczynku, w takich momentach pomoc uchodźcom jest jeszcze bardziej potrzebna. Dlatego korzystając z pięknej pogody i majowego słońca nasz transport ruszył w stronę granicy! Auto zapakowane po brzegi, a w nim kolejna partia potrzebnych rzeczy dla uchodźców. Tym razem przywieźliśmy także ubrania, które przydadzą się potrzebującym którzy przybyli do Polski w zimowej odzieży lub bez żadnego bagażu. Przywiezione przez nasz rzeczy już wyruszyły w dalszą drogę i trafią do potrzebujących, którzy przebywają w Punkcie Recepcyjnym oraz do szpitali po stronie ukraińskiej.

Aktualizacja 26.04. g. 11.00

Dzięki wsparciu firm i osób indywidualnych najpotrzebniejsze rzeczy trafiają bezpośrednio do potrzebujących przy przejściu granicznym Budomierz.

Aktualizacja 3.04 23.00

W piątek i sobotę, pomimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych udało się dostarczyć na granicę wypełnione po brzegi dwa samochody produktów. Mogliśmy tego dokonać dzięki wsparciu firmy Auto Spektrum oraz darczyńców. Jeden transport to koszt ponad 500 złotych, dlatego dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie finansowe, bez którego nie moglibyśmy nieść pomocy Uchodźcom. W rolę kierowców i osób wspierających transport wcielił się bezpośrednio cały Zespół Fundacji Pro NGO.

Aktualizacja 31.03 godzina 11.00

Nasze magazyny nie lubią stać pełne! Po przyjęciu w dniu wczorajszym produktów na magazyn sprawdziliśmy je popołudniową porą, posegregowaliśmy, a dzisiaj rano wyruszyły na granicę, by wesprzeć potrzebujące osoby.

Aktualizacja 30.03 godzina 13.30

Z samego rana dotarł TIR z Holandii, który był załadowany po brzegi produktami dla Uchodźców. Dzięki uprzejmości wolontariuszy z firmy Cisco oraz Hitachi Vantara, załadunek i rozładunek przebiegł błyskawicznie. Wsparcie transportowe wsparły firma SEMEX oraz Auto Spektrum, za co ogromnie dziękujemy. Produkty już niedługo dotrą do najbardziej potrzebujących

Aktualizacja 25.03 godzina 22.00

Kolejny transport wyruszył dziś na przejście graniczne. Na zdjęciach bardzo ciężkie (30-50 kg) kartony, pełne musów dla dzieci, makaronów czy ryżu. Dalej niesiemy pomoc słysząc, że przy granicy sytuacja w dalszym ciągu jest trudna, a liczba Uchodźców przybywających każdego dnia cały czas jest bardzo duża.

Aktualizacja 21.03 godzina 9.30

W ciągu 48 godzin udało nam się zorganizować oraz dostarczyć na granicę laptopy, które dzięki zaangażowaniu Piotra – wolontariusza – pozwolą lepiej zarządzać pracą wolontariuszy przy przejściu granicznym w Przemyślu. Cały czas prowadzimy zbiórkę produktową i finansową, planując kolejne transporty.

Aktualizacja 16.03 godzina 11.00

Dzięki Waszej pomocy oraz wsparciu kolejny transport wyruszył na Ukrainę. Magazyn opustoszał, dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie produktowe oraz finansowe, abyśmy mogli zachować ciągłość dostaw na granicę.

Aktualizacja 14.03 godzina 11.00.

Zakupiono trzy nowe mikrofalówki, które posłużą m.in. do podgrzewania mleka dla dzieci w punkcie recepcyjnym. Prezentujemy także zdjęcia, które pokazują sytuację przy przejściu granicznym – kolejki utrzymują się cały czas.

Aktualizacja 11.03 godzina 10.00.

Dwa pełne samochody wyjechały z naszego magazynu. Dzięki wsparciu darczyńców i wolontariuszy, możemy sukcesywnie dostarczać na granicę w Budomierzu najpotrzebniejsze produkty.

Aktualizacja 10.03 godzina 13.00.

Wczoraj po południu odebraliśmy transport produktów od Francuzów, którzy przyjechali osobiście przekazać niezbędne. Rzeczy przygotowujemy do kolejnego transportu, który wyruszy jutro rano. Pojawia się coraz więcej próśb o niestandardowe rzeczy (mikrofala do grzania mleka dla dzieci, klapki pod prysznic i inne), dlatego zachęcamy do wsparcia zbiórki. Dzięki temu możemy kupić i dostarczyć w krótkim czasie najpotrzebniejsze rzeczy!

Aktualizacja 9.03 godzina 10.00.

Kolejny transport wyruszył z naszego magazynu. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w realizacji działań pomocowych: darczyńcom, wolontariuszom, kierowcom. Potrzeby na miejscu w dalszym ciągu są ogromne, dlatego prosimy o wsparcie zbiórki i dalsze zaangażowanie.

Aktualizacja 7.03 godzina 10.00.

Dwa samochody wyjechały z samego rana, aby dotrzeć do potrzebujących przed nocą. Wieczorem temperatura przy przejściu granicznym Budomierz ma spaść do -3 stopni. Cały czas trwa zbiórka rzeczy oraz środków finansowych, dzięki którym możemy przekazywać nieustanne wsparcie do oczekujących na granicy Uchodźców.

Aktualizacja 6.03 godzina 18.00.

W sobotę, mimo wolnego dnia dotarły do nas transporty z Poznania i Warszawy od pracowników firmy BNP Paribas Leasing Solutions, a w nich tak bardzo potrzebne koce, żywność do samochodu, środki higieniczne i przed wszystkim czapki, szaliki i rękawiczki.

Aktualizacja 5.03 godzina 18.10.

Pracownicy jednej z firm dostarczyli do magazynu dwa pełne samochody najpotrzebniejszych rzeczy. Obecnie wolontariusze są w magazynie przyjmując produkty, sortując rzeczy oraz przygotowując je do najbliższego transportu. Dzięki uprzejmości Krakowskiej Szkoły Filmowej powstała relacja z bieżących działań, w której informujemy o sytuacji i podejmowanych działaniach.

W piątek wieczorem kolejny samochód wyruszył z rzeczami na do punktu recepcyjnego w Krowicy Samej. W miejsce docelowe dotarły najważniejsze produkty: musy dla dzieci, koce, śpiwory, czapki, rękawiczki, nowa bielizna i inne.

Aktualizacja 3.03 godzina 22:40.

Przed godziną zakończyliśmy prace porządkowe oraz odbiór pierwszych dostaw do nowego magazynu. Dziękujemy Wolontariuszom, którzy pomogli nam m.in posegregować ubrania. Ta czynność wymaga dużego zaangażowania i czasu, których przy granicy oraz na Ukrainie brakuje. Jutro kolejne dostawy, działania logistyczne oraz wysyłka towarów.

Aktualizacja 2.03 godzina 13.10.

O sytuacji informują największe media w kraju: https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/na-zywo/news-tlum-uchodzcow-stoi-i-marznie-trudna-sytuacja-na-granicy-pol,nId,5858829

Aktualizacja 27.02 g. 17:20.

Już pojawiają się pierwsze paczki, kolejne dotrą do nas wkrótce! Bardzo dziękujemy za tą natychmiastową reakcję!

Aktualizacja 27.02 g. 23.00

Liczba darów rośnie z każdą godziną. Wsparcie produktowe, zwłaszcza koce/śpiwory/jedzenie są w dalszym stopniu bardzo potrzebne. Prosimy o przekazywanie produktów zgodnie z powyższą listą oraz o pomoc finansową.

Aktualizacja 1.03 godzina 22.20.

Przez cały dzień odwiedzają nas osoby, które pomagają i przekazują produkty. Kończymy dzisiejszy dzień w gotowości do jutrzejszego wyjazdu na przejście graniczne Budomierz. Wrócimy z aktualnymi informacjami oraz listą potrzeb. Wasze wsparcie i pomoc są w dalszym ciągu bardzo potrzebne! Pomóż nam wspierając zbiórkę finansową, dzięki której zwiększymy skalę niesionej pomocy. DZIĘKUJEMY!