Enea Partnerem GO4NGO

Enea Partnerem GO4NGO

GO4NGO to kolejna charytatywna inicjatywa Fundacji Pro NGO, tym razem stawiamy na ruch, sport i dialog. W ramach tego projektu pracownik łączy siły i wspólnie z przedstawicielem organizacji pozarządowej podejmują wybraną aktywność. Okazję do nawiązania relacji i podjęcia dialogu z NGO’sami otrzymali już pracownicy firmy Enea. Firma ta dostrzegła potencjał projektu i została Sponsorem platynowym tegorocznej edycji!

Założenia projektu GO4NGO nie są przypadkowe, główną zaletą akcji jest możliwość otwarcia się na dialog i poznania ciekawych ludzi. Potrzeba kontaktu i budowania relacji, jest obecnie jeszcze bardziej dostrzegalna, po wielu miesiącach izolacji i ograniczania kontaktów międzyludzkich, wielu z nas odczuwa potrzebę wyjścia do ludzi, aby „nadrobić zaległości”, a teraz jest ku temu dobra okazja.

W tym projekcie najważniejsi są ludzie i budowanie relacji w oparciu o wspólne zainteresowania i pasje. W ramach udziału w akcji zespół ma wykonać dowolną aktywność, może to być wspólna jazda na rowerze, spacer, czy jogging – decyzja należy do pracownika i przedstawiciela NGO. Poznawanie się poprzez zainteresowania może przynieść wiele zaskakujących korzyści dla obydwu stron. Organizacje otworzą się na firmy, przełamią wewnętrze bariery, a pracownicy zdobędą nowe doświadczenia oraz poznają jak działają NGO-sy.

– Ostatnie wydarzenia pokazały nam, jak duża siła tkwi w ludziach, jak również firmach odpowiedzialnych społecznie.  Aby taka pomoc miała miejsce, istotne jest stworzenie odpowiednich i bezpiecznych warunków aby pracownicy mogli angażować się i działać w oparciu o rzeczywiste zapotrzebowanie lokalnych społeczności. Poprzez udział w projekcie zyskują możliwość rozwoju swoich pasji i zainteresowań jednocześnie pomagając innym. Jest to również okazja do poznania  okolicznych organizacji, aby wspólnie realizować projekt, który realnie wpływa na ich otoczenie – komentuje Joanna Mularczyk, Kierownik Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

Grupa Enea ma bogatą tradycję związaną z realizacją projektów społecznych i organizowaniem wolontariatu pracowniczego, cały czas wychodząc naprzeciw swoim pracownikom inicjując ciekawe aktywności oraz angażując się w projekty, które odpowiadają na ich potrzeby. W wolontariacie pracowniczym drzemie niezwykła siła, te działania pozwalają faktycznie oddziaływać na środowisko i otoczenie.

W pracownikach firmy Enea tkwi siła i potrzeba zmieniania świata. Otwierając się na organizacje pozarządowe mogą ten efekt zwielokrotnić.

Dialog to pierwszy krok, od tego wszystko się zaczyna, każda rozmowa to okazja i szansa do nawiązania relacji, wymiany myśli, zdobycia wiedzy, albo porady, która pomoże znaleźć rozwiązanie. Na ten dialog są otwarci pracownicy firmy Enea, a Ty?

Dowiedz się więcej: https://go4ngo.pl/