Specjalna akcja na Dzień Dziecka

Specjalna akcja na Dzień Dziecka

Wczorajszy dzień, był niezwykły i emocjonalny. Prezes Fundacji Pro NGO – Grzegorz Ludwin wyruszył z ważną misją na Kaszuby, gdzie ośrodek wypoczynkowy w powiecie kościerskim stał się domem dla ponad 150 dzieci z Ukrainy.

Pokonał tego dnia ponad 1200 km, aby spotkać się z podopiecznymi z domów dziecka z Ukrainy, którzy teraz mieszkają w Polsce i przekazać im wyjątkowy prezent z okazji Dnia Dziecka! 72 laptopy trafiły do 72 podopiecznych z ośmiu grup w wieku 9-17 lat. Każda grupa wkraczała oddzielnie na salę, nie znając celu spotkania. Kiedy opowiedzieliśmy jaki jest cel naszej wizyty, radość dzieci nie znała granic, a po ich minach i reakcjach widać było, że niespodzianka się udała <3

Dzieci dzięki przekazanym laptopom będą mogły uczyć się i rozwijać, brać udział w nauce zdalnej, poznawać język polski i oglądać bajki zapominając o codziennych troskach.

Nasza misja nie mogłaby się powieść, gdyby nie firma Cisco, we współpracy z którą możemy realizować tak ważne działania. To zaangażowanie i determinacja kilkunastu wolontariuszy z firmy sprawiły, że wokół nas dzieje się tak dużo dobrego. Dziękujemy za zaangażowanie!

Współpraca z Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku oraz Dyrektorem placówki umożliwiła pozytywną weryfikację, zbadanie potrzeb dzieci oraz sprawne przeprowadzenie akcji w tajemnicy 😊

Z okazji zbliżającego się wielkimi krokami Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom dużo radości i uśmiechu, aby mogły żyć i rozwijać się bez trosk oraz z zaciekawieniem poznawać świat!