Konsultacje i podsumowanie spotkania dla NGO z woj. warmińsko-mazurskiego

Konsultacje i podsumowanie spotkania dla NGO z woj. warmińsko-mazurskiego

Pierwszy etap szkolenia i profesjonalizacji dla organizacji pozarządowych z województwa warmińsko-mazurskiego już za nami.

9 czerwca odbyło się spotkanie edukacyjne “Urzędy, korporacje, sukces ? czyli spotkanie dla NGO z woj. warmińsko-mazurskiego.” podzielone na 3 panele tematyczne, podczas których eksperci z urzędów, biznesu oraz przedstawiciele organizacji udzielali bezcennych rad i wskazówek oraz podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z słuchaczami.

Podczas Panelu poświęconego współpracy z urzędami Pani Joanna Braś z Urzędu Miasta i Gminy Dobczyce oraz Pani Marta Lebiecka z Dolnośląskiego Ośrodka Polityki Społecznej opowiadały jak wygląda lokalna współpraca z NGOsami oraz jakie działania są prowadzone z punktu widzenia struktur wojewódzkich. Prelegentki poruszyły także kwestię nawiązywania kontaktu i udzieliły wskazówek w jakich obszarach kontaktować się z urzędem oraz na jaką pomoc mogą liczyć organizacje.

Relacja z panelu I: Znaczenie Urzędów w rozwoju NGO.

Drugi Panel spotkania poruszał tematykę szeroko pojętej  współpracy z biznesem. Pani Joanna Żerańska-Leska specjalista ds. komunikacji PR i marketingowej Solwit S.A szczegółowo omówiła kwestię związaną z wolontariatem pracowniczym i potencjałem jaki niesie za sobą angażowanie pracowników w działania społeczne. Ponadto przekazała cenne wskazówki dotyczące najważniejszych aspektów nawiązywania współpracy i podkreśliła jak ważne jest właściwe przygotowanie organizacji oraz poznanie firmy i jej celów CSR. Pani Agata Goor menedżer ESG, znany praktyk i pasjonatka CSR przybliżyła słuchaczom kwestię związaną z najczęstszymi błędami jakie organizacje popełniają we współpracy z biznesem. Podkreśliła także jak ważne jest budowanie wizerunku i potwierdzenie swoich kompetencji poprzez posiadanie mediów społecznościowych i aktywnych profili m.in. na LinkedIn.

Relacja panel II: Współpraca NGO z biznesem. Jak nawiązać skuteczną współpracę?

Ostatni Panel spotkania, którego gośćmi była Pani Marta Grabek-Niekraszewicz Członek Zarządu KraFOS oraz Jasiek Mela podróżnik, społecznik i mówca motywacyjny dotyczył efektywnego rozwoju NGOsów. Prelegenci udzielili cennych rad i wskazówek dotyczących znaczenia dywersyfikacji przychodów w rozwoju organizacji, zabezpieczenia ciągłości działań przez efektywne planowanie oraz właściwe zarządzanie ryzykiem. Prelegenci wskazali także zagrożenia, które mogą niekorzystnie wpłynąć na sytuację organizacji.

Relacja panel III:  Jak osiągnąć sukces? Efektywny rozwój organizacji.
Ważne dla NGO z woj. warmińsko-mazurskiego!

W ramach drugiego etapu realizacji projektu Fundacja Pro NGO będzie prowadzić konsultacje dla organizacji z woj. warmińsko-mazurskiego, które przeprowadzone zostaną w terminie 21.06 – 2.07. W ramach konsultacji organizacje będą miały szansę uzyskać wsparcie z zakresu tworzenia oferty, nawiązywania kontaktu, komunikacji oraz sposobów prowadzenia mediów społecznościowych. Ponadto będą mogły skonsultować obecną sytuację i kondycję organizacji oraz zaplanować dalsze działania rozwijając nowe ścieżki działalności i profesjonalizując swoje organizacje.

Szczegółowe informacje oraz formularz do zapisu na darmowe konsultacje:

https://pro-ngo.pl/formularz-ngo-z-woj-warminsko-mazurskiego/

Zapraszamy organizacje pozarządowe z woj. warmińsko-mazurskiego do aktywnego udziału w projekcie.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego.