Zdobądź Certyfikat Dostępny Biznes i pokaż, że twoja firma dba o relacje z NGO

Zdobądź Certyfikat Dostępny Biznes i pokaż, że twoja firma dba o relacje z NGO

Jeśli spytamy firmę, czy współpracuje z sektorem non-profit, w wielu przypadkach usłyszymy odpowiedź twierdzącą. Jednak czy realizację projektu od przypadku do przypadku lub przekazanie środków na dany cel możemy tak nazwać?

Niestety w wielu sytuacjach właśnie tak wygląda wspomniana współpraca. Można w łatwy sposób zweryfikować, jakie jest podejście firmy do organizacji pozarządowych, chociażby sprawdzając, czy na mapie interesariuszy znalazło się miejsce dla NGO.

Fundacja Pro NGO stworzyła rozwiązanie, które da firmie narzędzia i wiedzę, jak potencjał trzeciego sektora przekuć w wartościową współpracę. Certyfikat Dostępny Biznes zwiększy liczbę dopasowanych i jakościowych propozycji współpracy, uporządkuje procesy, zoptymalizuje czas potrzebny do obsługi zapytań od NGO i zapewni pracownikowi większy komfort pracy. Korzyści osiągnie również organizacja pozarządowa dzięki skróceniu ścieżki kontaktu i poprawie jakości obsługi.

Czy Twoja firma jest gotowa na współpracę z NGO?

Organizacje pozarządowe mówią „sprawdzam”. Często rozmawiamy o dojrzałości i kompetencjach sektora non-profit, jednak zapominamy spytać, czy druga strona jest przygotowana. Wiele firm nie posiada wyznaczonej osoby do kontaktu z przedstawicielem organizacji pozarządowej, a jeśli już taka osoba istnieje, trudno znaleźć do niej kontakt. Pracownicy nie zawsze mają świadomość, do kogo kierować takie zapytania i mylnie przekierowują je do niewłaściwej osoby. Kolejną przeszkodą na drodze do skutecznej współpracy jest brak procedur, standardów czy procesów dotyczących tego, jak obsłużyć takie zapytanie.

Dostępny biznes to potwierdzona przez radę merytoryczną formuła i metodologia. Certyfikat otrzymują tylko te firmy, które spełniły wymogi i przeszły pozytywnie proces certyfikacji. Proste zasady oraz rozwiązania stworzone w oparciu o wiedzę i doświadczenie sprawią, że współpraca między sektorami będzie bardziej efektywna i przyniesie wymierne korzyści.

Więcej informacji o projekcie przeczytasz na

www.dostepnybiznes.com